O víkendu pokračovaly semifinálové boje v házenkářské extralize. Po reprezentační pauze byly v akci i hráčky Poruby.

Stav série mezi Karvinou a Lovosicemi byl vyrovnaný. V sobotu se hrál třetí duel na palubovce Baníku – ten jasně vládl, od prvních minut vedl a po vítězství 35:21 ho dělí jedna výhra od postupu do finále. „Zápas se nám povedl, v útoku jsme měli snad 80 procentní úspěšnost, to si dlouho nepamatuju. Všichni tři brankáři navíc měli 38 procentní úspěšnost zákroků. Do Lovosic jedeme sérii ukončit,“ vzkázal trenér Karviné Michal Brůna.

Kopřivnice vyrazila do Plzně, která vedla už 2:0 na zápasy. Tým z města Tatry předvedl bojovný výkon a s favoritem držel krok až do konce utkání, Plzeň ovšem koncovku zvládla lépe a zvítězila 27:26. Kopřivnici tak čeká boj o bronz.

V sérii o sedmé místo přivítal Frýdek-Místek Zubří. Domácí pár minut před koncem vedli už o osm branek, Valaši ale dokázali část ztráty umazat. Frýdek-Místek tak do odvety poveze výhru 35:30. „Odehráli jsme dobrý zápas, vyhráli jsme, ale mrzí mě závěr. Vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, tak jsme měli vyhrát větším rozdílem, abychom měli lepší náskok do odvety. Takto je to stále otevřené. V Zubří nás určitě nečeká nic lehkého,” prohlásil domácí kouč Daniel Valo.

Hrála se i nadstavbová část házenkářek. Poruba vyrazila na hřiště Olomouce, kde odehrála skvělou partii. Ještě deset minut před koncem byl stav vyrovnaný, Poruba ale zvládla skvěle koncovku a zvítězila 33:29. „Po závěrečném hvizdu vytryskl gejzír radosti a naše hráčky si zatančily vítězné kolečko. Nechci vyzvedávat některou z hráček, protože toto vítězství bylo dílem celého kolektivu,“ řekl spokojeně trenér Poruby Jaroslav Hudeček

Tvorba webových stránek: Webklient