Tradiční extraligové finále je blízko. Plzni i Karviné chybí k bitvě o zlato jediná výhra. A jak si vedly další celky z našeho kraje?

Karviná první semifinálové utkání v Lovosicích po zpackané koncovce prohrála, pak ale zabrala a dokázala Lovce dvakrát porazit. Doma Baník zvítězil 32:28, venku pak 34:30 a od postupu do finále ho dělí poslední krok.

V akci měl být i Frýdek-Místek, který se chystal na páteční start série o páté až osmé místo s Jičínem. Jenže soupeř do Frýdku-Místku, kvůli komplikacím na cestě, nepřijel.

Házenkáři Kopřivnice do vyřazovacích bojů nepostoupili, v play-out se jim ale vede dobře. Naposledy zvítězili 31:29 v Hranicích a připsali si už třetí výhru. Jediným týmem, na který dosud nestačili, byly Strakonice.

Po reprezentační pauze se znovu rozběhla i dámská MOL Liga. Poruba doma přivítala Slavii, na tu ale ani po dobrém výkonu nestačila a prohrála 25:32. „Pro zdramatizování utkání jsme zkoušeli hrát v početní převaze 7:6, bez brankářky. Tento risk nám vycházel, ale bohužel jsme neproměnili celou řadu vyložených šancí, a tak se soupeř mohl radovat z vítězství,“ řekl trenér Poruby Jaroslav Hudeček.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient