V extralize pokračovalo play-off i play-out. Náročná překážka čekala na házenkářky Poruby, které se postavily proti slovenskému favoritovi.

Karviná jela do Kopřivnice s náskokem. Vyhrála oba domácí čtvrtfinálové zápasy a do semifinále jí chyběl krok. Tým z města Tatry ale nedal svou kůži lacino a v sobotu vyhrál 31:30, i když o poločase Baník vedl ještě o dvě branky. „Byl to takový náš dílčí cíl, kdy jsme chtěli, abychom hráli doma i v neděli. Myslím si, že jsme se dobře připravili na věci, které Karvinou zdobí,“ pochválil svůj tým trenér Kopřivnice Aleš Chrastina. „My jsme si mysleli, že zápas máme ve druhém poločase už v kapse, ale karty se otočily a nebyli už jsme schopni dotáhnout ten dvougólový náskok. Každopádně zítra se musí do hry zapojit více spojek a ne jenom Vojta Patzel,” říkal po porážce trenér Karviné Michal Brůna.

V neděli už si Baník ale zápas pohlídal a taky díky deseti trefám Patzela zvítězil 29:25.

Naopak na první výhru v play-out čekají hráči Frýdku-Místku, kteří po remíze s Maloměřicemi uhráli plichtu i doma s Jičínem. „Neproměnili jsme pět sedmiček a to je příliš velký luxus. Takový si nemůžeme dovolit. Zvlášť v takto vyrovnaném klání. Remíza je tak pro nás spíše zklamáním,“ řekl po výsledku 27:27 trenér Frýdku-Místku Daniel Valo. Nejlepším střelcem domácího týmu byl Radim Chudoba, který se trefil desetkrát.

Na výhru nedosáhly ani házenkářky Poruby, které zaspaly třetí porážku v řadě. Tentokrát nestačily na silné a favorizované slovenské Michalovce a venku prohrály 22:36. „Zápas ukázal jasně, proč jsou Michalovce na prvním místě MOL ligy. Chtěli jsme uhrát lepší výsledek, ale na druhé straně dostaly prostor v takto těžkém utkání také hráčky z lavičky. Čekají nás teď zápasy ve Zlíně a doma s Dunajskou Stredou a doufám, že v nich uspějeme,“ prohlásil trenér Poruby Stanislav Pupík.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient