Házenkářské boje pomalu spějí do cílové rovinky. Minulé dny tak nabídly další dramatickou podívanou.

Mužská extraliga zná prvního finalistu, kterým se stala Karviná. Baník ve středu vyhrál na půdě Dukly, v sérii se dostal do vedení 2:0 na zápasy a v sobotu doma potvrdil první mečbol. Dukla sice začala lépe, vedla o čtyři branky a napřed byla ještě ve dvaadvacáté minutě, pak ale Karviná zabrala, skóre otočila a nakonec zvítězila 33:26.

„Začátek jsme měli slabší, Petržala tam měl zákroky, my trochu zaostávali. Vzali jsme si time-out, trochu jsem zvýšil hlas, ale řekl jsem hráčům, že se nic neděje, jen je třeba proměnit šance a rychle se vracet, protože oni poctivě běhali s námi. Důležité bylo i to, Peťa Mokroš sám slezl z branky, nechtěl tam za každou cenu stát, když mu to nešlo jako v prvních dvou zápasech. To je znak velkých hráčů. Nemo přišel do branky, hned se chytil a pokračoval ve výborném výkonu až do konce. Vůbec bylo důležité ve všech třech zápasech, že se nerozchytal Petržala a nepodával takové výkony jako proti Lovosicím. V té sérii zařídil postup skoro sám,“ uvedl karvinský kouč Michal Brůna, jehož svěřenci narazí ve finále na Plzeň nebo Zubří, které vede v sérii 2:1.

Pokračovala taky série o páté až osmé místo mezi Lovosicemi a Kopřivnicí. Ta doma prohrála o osm branek a dobře nevstoupila ani do odvety. Domácí vedli 12:7 a hosté, kteří přijeli jen s dvanácti hráči, tahali za kratší konec. Pak ale předvedli parádní obrat, zvítězili 33:25 a nepostoupili jen vinou nižšího počtu vstřelených branek na hřišti soupeře (Lovosice jich daly venku 37). „Utkání by se mi určitě hodnotilo dobře, ale tady jde o sérii, kterou jsme prohráli na domácím hřišti, kde nám vázla kombinace. I přesto všechno jsme tady dneska měli šanci být úspěšnějším týmem. Bohužel se nám v závěru nepodařilo proměnit některé šance, jako třeba dvě sedmičky,“ řekl trenér týmu z města Tatry Aleš Chrastina.

Uspěl taky Frýdek-Místek, který v dalším kole play-out zvítězil 31:30 v Jičíně a definitivně si zajistil deváté místo. „Jsem spokojený jak s výsledkem, tak s výkonem, za který musím všechny kluky pochválit. I když nám na poslední chvíli vypadli Radim Chudoba a Jakub Ondrušík, tak kluci věřili, že i bez těchto dvou klíčových hráčů mohou uspět. Všichni příkladně bojovali celý zápas. Pozitivní je i to, že se na hřiště dostali úplně všichni. Toho si nesmírně vážím. V Jičíně se totiž vyhrává velmi těžko. Je to nesmírně cenné, ale zároveň zasloužené vítězství,“ prohlásil trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

V play-out hrají také házenkářky Poruby. Ty nejprve remizovaly na půdě Slavie a poté porazily 33:23 Zlín. „Děvčata hrála v obraně výborně. Pochválit musím výborně chytající Hanku Mučkovou, ale také ostatní holky. Jsem rád, že příležitost dostaly všechny hráčky ze sestavy,“ řekl kouč Stanislav Pupík.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient