V uplynulém kole házenkářské Chance Extraligy došlo na reprízu posledního finále. Body brala Plzeň.

Dva zápasy sehráli v minulých dnech házenkáři Karviné. Ti se nejprve představili doma, kde porazili vysoko 36:26 ambiciózní Brno. V neděli ale Baník letos poprvé padl a v repríze posledního finále prohrál 22:28 v Plzni, která o svém triumfu rozhodla v poslední dvacetiminutovce. „Nedokázali jsme navázat na poslední tři zápasy, kdy naše forma měla stoupající tendenci. Navíc jsme se prakticky celý zápas trápili s naší střeleckou nemohoucností. Gratuluji Plzni k zaslouženému vítězství, dnes to s námi měli hodně lehké,” uvedl trenér Karviné Michal Brůna.

Ve skvělé jízdě pokračují házenkáři Kopřivnice, kteří přidali třetí výhru v řadě. Tentokrát zvítězili 27:26 v Lovosicích. „V závěru jsme z toho udělali trošku drama, ale nakonec máme dva body a znovu se ukázala síla týmu. Všichni šlapali jako jeden, čehož si od hráčů velmi vážím,“ pochválil své svěřence trenér Tomáš Sklenák.

Dva body do tabulky přidali taky házenkáři Frýdku-Místku, kteří vysoko vyhráli v Novém Veselí. Domů se vrátili s výhrou 37:23. „Musím před kluky smeknout, protože od začátku do konce dodržovali přesně to, co jsme si řekli. Výborně nám fungovala obrana, za kterou chytali velmi dobře všichni tři brankáři. V útoku jsme se pak dokázali prosazovat ze všech pozic. Musíme být maximálně spokojení,“ řekl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

V akci byly také házenkářky Poruby, které vyrazili na palubovku loňského vítěze MOL Ligy z Dunajské Stredy. V první půli držely hostující hráčky s favoritkami krok, po změně stran však slovenský tým zlomil utkání na svou stranu a vyhrál 35:24. „Naše mladé a citelně oslabené družstvo předvedlo opravdu bojovný výkon, ale herní kvalita byla jednoznačně na straně soupeře. Utkání nám ukázalo, v čem zaostáváme a na čem musíme tvrdě pracovat,“ prohlásil trenér Poruby Jaroslav Hudeček.

Tvorba webových stránek: Webklient