Program nejvyšších tuzemských soutěží odkrajuje poslední dny. A ty jsou pořádně dramatické.

Karvinští házenkáři mohli už v neděli slavit titul. Za stavu 2:0 na zápasy zamířili do Plzně, ta byla ale tentokrát úspěšnější a ve finálové sérii získala po výhře 36:29 první bod. Nejlepším střelcem Baníku byl sedmigólový Široký. Finále pokračuje ve středu od 17 hodin na palubovce Baníku.

Frýdek-Místek bojoval v sérii o páté místo proti Dukle. Doma sice zvítězil o sedm branek, v odvetě ale prohrál 26:35 a skončil šestý. „Šesté místo je určitě velmi dobrý výsledek, ale všichni si uvědomujeme, že jsme sahali po páté příčce. Měli jsme dvojzápas výborně rozehraný. Když jsme ale neproměňovali vyložené šance, posadili jsme Duklu na koně a sami se sráželi. Pak už jsme se nedokázali zvednout tak, jak se to povedlo Dukle v prvním utkání na naší palubovce,“ uvedl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Poslední utkání sezony má za sebou taky Poruba, která vyrazila do Zlína. O poločase sice prohrávala jen o gól, tým z Baťova města však nakonec zvítězil 25:21. Hráčky Ostravy tak skončily v tabulce poslední se ziskem deseti bodů.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient