Také v uplynulých dnech pokračovala házenkářská extraligy a dámská MOL Liga. Z našich krajských týmů se ale radovala jen Karviná.

Karvinští vyjeli už v pátek na horkou půdu do Zubří, se kterým loni odehráli náročnou čtvrtfinálovou sérii v play-off. Valaši Baníku zatápěli i tentokrát a v úvodu vedli dokonce 8:3. Pak ale hosté začali skóre stahovat a ve ve druhé půli ho otočili na svou stranu. Zubří hrálo ve druhé půli bez vyloučeného brankáře Maliny, přesto se domácí zase dostali do vedení. Nakonec se ale radovala Karviná, která vyhrála 28:25. „Jsme rádi za dva body a že jsme to zvládli, zápas byl velice těžký. I pro každého soupeře to zde bude pokaždé těžké. Gratuluji Zubří k výkonu, jsou mladí, bojují. Atmosféra je tu podobná jako v Karviné. Je to super,“ prohlásil po utkání kouč Baníku Michal Brůna.

Svůj zápas naopak nezvládl Frýdek-Místek, který čeká na první letošní vítězství. Svěřenci trenéra Daniela Vala vyjeli do Brna, ovšem potřetí v tomto ročníku prohráli o jediný gól. Hosté předvedli mohutný finiš, v závěru dali tři branky v řadě, nakonec ale prohráli 34:35. „Byl to boj až do poslední vteřiny. Za mě je škoda, že jsme v prvním poločase, kdy jsme byli podle mého názoru lepší, neudrželi vedení až do přestávky. Ke konci první půle se Brno nadechlo a šli do kabin s dvoubrankovým náskokem. Ve druhém poločase musím uznat, že Brno hrálo velmi chytře. Mají zkušený tým a to jim pomohlo. Byl to nesmírně vyrovnaný zápas, ale Brnu vyšel lépe závěr,“ řekl Valo.

Prohrála také Kopřivnice, která doma přivítala silné Lovosice. Ty byly celou dobu mírně napřed a nakonec vyhrály 38:35. „Mají rozdílového hráče Trkovského, kterého když neobsadíte, tak vám dá branku nebo udělá dvě minuty. Ve druhém poločase jsme se dokázali přiblížit, ale jsem hodně nespokojený s naší hrou v přesilovkách, které jsme prohráli. Myslím si, že to byl důvod, proč jsme nakonec utkání nedotáhli alespoň na remízu,” řekl zklamaně kopřivnický kouč Lumír Veřmiřovský.

Nevyhrály ani házenkářky Poruby, které vyjely na půdu slovenské Šaľy. Té se sice letos moc nedaří, Porubu ale smetla 35:22 a Ostravanky tak letos zůstávají na jediné výhře. „Po špatném začátku jsme se v třiadvacáté minutě dotáhli na jeden gól. Pak přišel nepochopitelný výpadek a následující čtyři minuty jsme prohráli 7:0. Tento zkrat už jsme nedokázali napravit,“ řekl trenér Poruby Aleš Trojka.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient