Házenkáři Frýdku-Místku jsou v karanténě, a tak svůj plánovaný zápas v Novém Veselí neodehráli. Další krajské týmy ale byly znovu v akci. 

Svou formu potvrdila Karviná, která doma přivítala Maloměřice a vyhrála 38:31. Ještě v poločase přitom hosté vedli 19:16. „První poločas byl z naší strany hrozný. Maloměřice by se trefily i z vrátnice. Tím je však nechci snižovat, hráli nebojácně a prostě jim padlo skoro všechno. Některým našim hráčům se zápas nepovedl. Trochu jsme se dořvali v šatně o poločase a pak se už kluci rozběhli,” říkal po utkání karvinský kouč Michal Brůna. „Skvělý zápas odehrál domácí Denis Harabiš, který se blýskl třinácti góly. „Splnili jsme naši povinnost a tou bylo získat dva body,“ dodal Brůna.

V akci byli taky házenkáři Kopřivnice, kteří chtěli v Brně prodlužit svou vítěznou sérii. Ještě v poločase házenkáři z města Tatry o gól vedli, nakonec se ale po výsledku 34:28 radovali domácí. „Utkání jsme odehráli čtyřicet minut vyrovnaně, proto si myslím, že je výsledek až moc krutý vzhledem k tomu, jak ten zápas vypadal. Nedali jsme tam tři vyložené šance, Brno to ze spojek rozhodlo z dálky, kde ve druhém poločase měli velice dobrou úspěšnost. Mrzí nás to, protože jsem se chtěl rozloučit výhrou, ale výsledek naprosto respektuji,” prohlásil pak Lubomír Veřmiřovský, který v Kopřivnici odtrénoval svůj poslední zápas.

Neuspěly ani házenkářky Poruby, které padly na půdě nováčka soutěže z Kynžvartu. Ten vyhrál i svůj čtvrtý domácí zápas v sezoně a Porubu porazil 36:27. „Myslím si, že rozhodl první poločas, kdy nám soupeř utekl na osm gólů. O poločase jsem řekl děvčatům, že bez obrany to bohužel nepůjde. Alespoň ve druhém poločase naše hráčky ukázaly, že to funguje a umí to, plnily pokyny. Blahopřeji Házené Kynžvart k vítězství a věřím, že v domácí odvetě to dnešnímu soupeři o něco více znepříjemníme,“ uvedl ostravský kouč Stanislav Pupík.

Foto: handball.cz

Tvorba webových stránek: Webklient