Základní část házenkářské extraligy míří do finále. O víkendu proběhly další důležité boje.

Házenkáři Karviné letos v extralize prohráli jediné utkání. V listopadu nestačili na Lovosice, sobotní domácí odveta se jim ale povedla na jedničku. Baník byl od začátku lepší a zejména díky Patzelovi se Solákem si rychle vybudoval velký náskok. „Jsem rád, že jsme potvrdili domácí extraligovou neporazitelnost na domácí palubovce. Dnes to vyšlo na oslabené Lovosice, které šetřily, tak jako my, některé opory. Byla to taková přestřelka pro diváky. Plzeň dnes prohrála, a tak jsme první po základní části a nejsme tak pod tlakem, že bychom museli příští týden v Plzni vyhrát. Za to jsme také rád,“ prohlásil po výře 33:23 trenér Karviné Michal Brůna.

Vyhrál i Frýdek-Místek, který zvládl dramatický souboj s Hranicemi a zvítězil 34:30, do play-off ale svěřenci trenéra Daniela Vala neprojdou. „Ať chceme nebo ne, na hlavy hráčů to působí. V prvním poločase jsme nehráli dobře. Udělali jsme spoustu chyb, navíc jsme působili vlažně, bez emocí. Kdybychom hráli s jiným nasazením a vypracovali si určitý náskok, mohli jsme utkání rozhodnout mnohem dříve. Na druhou stranu musím kluky pochválit za to, že od čtyřicáté minuty začali jezdit v obraně. Dávali jsme jednoduché góly, což rozhodlo toto střetnutí,“ řekl Valo.

Naopak na výhru nedosáhli házenkáři Kopřivnice, která potřebovala získat alespoň bod, aby si zajistila místo v play-off. V Jičíně ale tým z města Tatry prohrál 22:26. „Do zápasu jsme vstoupili vlažně, bez nasazení a koncentrace. Jičín si vytvořil pohodlný náskok, který se nám naštěstí podařilo snížit, protože při rovnosti bodů je vzájemné utkání na naší straně. Nicméně je to otevřené až do posledního kola, Jičín má ještě ve hře čtyři body, my máme ve hře dva, takže ta rovnost tam může být. My jsme dnes každopádně neodehráli to, co jsme měli a druhý poločas nám ukázal, že jsme tu vyhrát mohli,“ prohlásil kouč Kopřivnice Aleš Chrastina.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient