Po reprezentační pauze se znovu rozběhly extraligové boje. Ty nabídly první letošní bodovou ztrátu Karviné. 

Karviná dosud kráčela extraligou bez ztráty jediného bodu a kralovala tabulce. To už ale neplatí, Baník prohrál 22:27 v Lovosicích a do čela tabulky se dostala Plzeň. „Utkání jsme jednoznačně vyhráli v obraně. Zneškodnili jsme Soláka i Patzela, kteří se nedostali do střeleckých pozic a když už, brankáři střely pochytali. Mlotek nedokázal najít pivota, tím se nám dařilo v obraně. Formu jsme dokázali přenést i do útoku a všechno bylo super,“ prohlásil po zápase lovosický Jaroslav Trkovský.

Na výhru nedosáhl ani Frýdek-Místek. Ten padl po výsledku 28:30 v Hranicích, které se dočkaly letošní první výhry. Hrdinou utkání se stal domácí Luděk Piwko, který v závěru proměnil dvě sedmičky a zajistil Hranicím vítězství. „I když příprava na utkání nebyla ideální, přijeli jsme s tím, že chceme vyhrát, potřebujeme body a snažil jsem se kluky v hlavách přesvědčit, aby nepodléhali únavě a tomu, že netrénovali. Bohužel na některých bylo vidět až moc, že jim docházely fyzické a možná i psychické síly. Ke konci zápasu už toho měli plné zuby a začali jsme dělat chyby jak v obraně, tak v útoku a ty nás stály zápas,“ mrzelo po utkání trenéra Frýdku-Místku Daniela Vala.

Z triumfu se naopak raduje Kopřivnice, která jasně porazila Jičín, nad nímž zvítězila 35:27. Parádní utkání odehrál Jan Hanus, který se blýskl devíti góly. „V prvním poločase jsme měli velice dobrý přechod do rychlého útoku a podpořili jsme to pestrou a efektivní hrou v postupném útoku, takže z mého pohledu určitě zasloužené vítězství. Hlavně vybojované, což je možná cennější, než všechno ostatní,” řekl nový kouč Kopřivnice Aleš Chrastina.

Házenkářky Poruby o víkendu nehrály, předtím se ale utkaly s Mostem ve čtvrtfinále domácího poháru. Ostravanky celý první poločas držely krok a ještě o přestávce bylo skóre vyrovnané, hostující tým ale ve druhé půli zvrátil utkání na svou stranu a vyhrál 31:23. „Děvčata bojovala a chtěla zápas vyhrát. Škoda, že pro diváky výborný zápas nepokračoval do konce. Holky musí ještě pochopit, že jen individuální výkon nestačí a že musí hrát, ať už v obraně, nebo v útoku, jako tým. Ale na všem budeme pracovat. Ještě jednou zopakuji, klobouk dolů, jak bojovaly o výsledek. Toto je ta správná cesta, kterou je chci vést,” prohlásil kouč Poruby Stanislav Pupík.

Foto: KH ISMM Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient