Uplynulý víkend se týmům z našeho kraje podařil. Slavily jak na domácí, tak na evropské scéně. 

Zatímco házenkáři Kopřivnice z EHF European Cupu už dříve vypadli, Karviná svou první překážku zvládla. Doma ve dvou zápasech vyzvala turecký Izmir, který nejprve porazila 32:26, v odvetě pak vyhrála 32:25 a zajistila si postup do třetího kola, ve kterém se představí na přelomu listopadu a prosince.

Dařilo se taky házenkářům Kopřivnice, kteří v extraligovém klání porazili 30:22 Hranice. „Náš týdenní cíl jsme splnili. Postoupili jsme do dalšího kola Českého poháru a uhráli jsme doma dva body s Hranicemi, takže naprostá spokojenost. Zápas se vyvíjel tak, že jsme Hranicím odskočili hned na začátku a měli jsme pod kontrolou celé utkání. Pouze nám trošičku nevyšel začátek druhého poločasu, kdy jsme jasně upozorňovali, abychom si dali pozor na vstup, který se nám nepovedl. Hranice dokázaly snížit na rozdíl čtyř branek, ale poté jsme znovu odskočili a zápas v klidu kontrolovali,“ uvedl trenér Lubomír Veřmiřovský.

A dařilo se také ženám Poruby, které ukončily sérii porážek a vyhrály 34:32 v Chorzówě. Velmi dobré utkání odehrála Silvie Polášková, která se blýskla deseti góly. „V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, jen nás limitovalo větší množství neproměněných vyložených šancí. Druhý poločas už se změnil v boj o každý míč. V jeho průběhu se nám povedlo dvakrát smazat dvougólové manko, což bylo dle mého pro naše vítězství klíčové,” řekl spokojeně kouč Poruby Aleš Trojka.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient