Házenkářská extraliga nabídla poslední kolo letošního kalendářního roku. Ve hře byly i tři týmy z Moravskoslezského kraje. 

Karviná, která během podzimu ztratila jediný zápas, odjela do Jičína v roli velkého favorita. Hosté si rychle vypracovali náskok, Jičín se ale dokázal dotáhnout – stejně jako ve druhé půli, kdy v závěru zadělal ještě na drama. Baník však nakonec překvapení nedopustil a vyhrál 30:26. „Byl to určitě náš slabší zápas. Trošku nám bouchly střední spojky, do toho se nám zranil hned na začátku utkání Solák a viděli jsme, jak nám v sestavě chybí. Nakonec jsme to zvládli. Dva body jsou pro nás určitě před Vánocemi důležité,“ uvedl karvinský kouč Michal Brůna. 

Z vítězství se radovala i Kopřivnice, která doma přivítala Maloměřice. Tým z města Tatry měl od začátku jasně navrch a oslavil vysokou výhru 35:23

Smolný zápas naopak odehrál Frýdek-Místek, který, jako už letos po několikáté, prohrál o jediný gól. Tentokrát na půdě Dukly, která zvítězila 24:23. „Těžko se mi to hodnotí. Vzhledem ke stavu, v jakém jsme nastoupili, podali kluci heroický výkon. Pořád jsme se drželi na dostřel Dukly a skvěle nám fungovala obrana. Dobrá práce se nám vyplatila, závěr si ovšem samozřejmě musím vyhodnotit, protože jsme vedli, ale v posledních čtyřech minutách jsme začali trochu bláznit, což Dukla okamžitě potrestala, takže bohužel odcházíme bez bodu,” prohlásil zklamaně kouč Frýdku-Místku Daniel Valo. 

Tvorba webových stránek: Webklient