Elitní tuzemské házenkářské soutěže ulehly k zimnímu spánku. Ještě předtím ale bylo třeba odehrát jedno kolo.

Karviná zamířila v předehrávce na palubovku Jičína. Baník byl favoritem, což také potvrdil, na výhru se ale nečekaně nadřel. „My jsme sehráli velmi slabé utkání, a tím nechci snižovat výkon Jičína, který je oslabený a bojoval až do samého konce. Ale tak, jak jsme se představili, se mistr ligy představovat nemůže,“ řekl po vítězství 24:20 karvinský kouč Michal Brůna.

Venkovní výhru veze i Kopřivnice, která uspěla v Maloměřicích a zvítězila už čtyřikrát v řadě. Tým z města Tatry šel sice do kabin s jednogólovou ztrátou, nakonec si ale došel pro výhru 31:26.

Venku zvítězil taky Frýdek-Místek, který přivezl ze Strakonic výsledek 33:26, i když v poločase domácí ještě o gól vedli. „Jsme nesmírně šťastní, že jsme zápas zvládli. Měli jsme velké problémy se sestavením týmu. Kosí nás viróza a někteří kluci šli hrát, i když nejsou stoprocentně fit,“ pochválil své svěřence trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Hrát měly i házenkářky Poruby, které se v semifinále domácího poháru chystaly na Slavii. Utkání se ale nakonec vinou nemoci ostravského celku muselo odložit.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient