I během uplynulého víkendu pokračovaly boje v Chance Extralize. Karviná se představila i na evropské scéně.

Házenkáři Karviné odehráli první zápas v rámci třetího kola Evropského poháru. Ještě předtím ale vyjeli do Strakonic. Domácí s favoritem dlouho drželi krok a bojovali až do konce, Baník ale nakonec vyhrál 29:25. „Strakoničtí odehráli dobrý zápas. Byli nebojácní, hráli jeden na jednoho, vůbec neměli respekt, že přijela Karviná,“ uvedl hostující kouč Michal Brůna, jehož svěřenci pak o víkendu sehráli utkání na horké půdě bosenského Leotaru. Hrála se vyrovnaná partie se šťastným koncem pro Karvinou, která vyhrála 28:27. Odveta se hraje v sobotu v Karviné. „Nic není rozhodnuto, ale věřím, že doma utkání zvládneme,” dodal Brůna.

V akci byla taky Kopřivnice, která doma přivítala Zubří. Vyrovnané utkání nakonec skončilo remízou 29:29, kterou proměněnou sedmičkou v posledním útoku vystřelil domácí Čadra. „Viděli jsme super zápas. Bylo to derby, jak má být,“ prohlásil trenér Kopřivnice Tomáš Sklenák.

Vyhrál taky Frýdek-Místek, který doma potvrdil roli favorita a porazil 41:23 Maloměřice. „Po sérii proher už jsme potřebovali vyhrát, nejlépe po dobrém výkonu, což se nám podařilo. Musím kluky pochválit za to, jak k utkání přistoupili, protože nic nepodcenili a hráli koncentrovaně celý zápas,“ prohlásil trenér domácího týmu Daniel Valo.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient