V uplynulých dnech pokračovala mužská Chance Extraliga i dámská MOL Liga. Hrálo se taky osmifinále Evropského poháru, do kterého zasáhla i Karviná.

Karviná nejprve v extraligové předehrávce remizovala 28:28 v Brně. Hosté sice v průběhu zápasu vedli už o šest branek, nakonec ale byli rádi za bod – domácí Kocich totiž při posledním útoku brněnského celku neproměnil sedmičku. „Za mě ten zápas beru, jako kdybychom ho prohráli. Museli jsme tady v Brně vyhrát, abychom se posunuli ze třetího místa v tabulce,“ prohlásil hostující gólman Martin Galia.

V sobotu však Karviná předvedla daleko lepší výkon a v osmifinále Evropského poháru doma porazila 30:22 srbské Pančevo, které přivezlo i gólmana Nemanju Marjanoviče, jenž ještě loni hájil barvy Baníku. Utkání ve druhé půli nabídlo i hromadnou šarvátku, sobotní odveta na srbské půdě tak bude určitě hodně vypjatá. „Čekám, že nám Srbové budou chtít rozbít hubu. Ale my jsme zvyklí a jsme na to připraveni,” řekl Brůna.

Dobrý výkon předvedla i Kopřivnice, která dlouho trápila favorizovaného lídra z Lovosic. Ty na domácí palubovce vyhrály 32:29. „Sahali jsme minimálně po bodu. Proč jej nemáme, je na větší analýzu než teď na pozápasový komentář. Určitě to nebylo jen našimi neproměněnými šancemi, aspektů bylo více,“ uvedl kopřivnický trenér Aleš Chrastina.

Z výhry se v neděli radovali házenkáři Frýdku-Místku, kteří porazili 30:26 předposlední Maloměřice. „Potřebovali jsme vyhrát, což se nám povedlo. Za to jsme velice rádi, byť náš výkon nebyl ideální. Před středečním zápasem s Prešovem se potřebujeme zlepšit ve všech aspektech hry,“ řekl kouč Daniel Valo.

Po skvělém výsledku sahaly házenkářky Poruby, které na půdě vedoucí slovenské Šaľy ještě pět minut před koncem o gól vedly. Nakonec ale padly a prohrály 20:22.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient