V minulých dnech se vrátila házenkářská Chance Extraliga i dámská MOL Ligy. Obě soutěže nabídly hodně zajímavý program. 

Víkendový extraligový program k sobě svedl vedoucí Lovosice s úřadujícím šampionem z Karviné. Na půdě Baníku se hrál vyrovnaný zápas, který v závěru zlomili na svou stranu domácí. Karviná sice v poločase prohrávala o tři branky, navíc dohrávala bez vyloučeného Fulneka, přesto před necelou tisícovkou diváků zvítězila 28:26. „Musím říct, že jsme měli víc štěstí v koncovce, a to rozhodlo. Samozřejmě nejen to, ve druhé půlce taky naše zlepšená obrana a důležité zákroky Petra Mokroše. Lovosice už tak netahaly dopředu, měli jsme čas střídat do obrany vysoké hráče, což také pomohlo,” prohlásil karvinský kouč Michal Brůna, jehož svěřenci tak navázali na předešlou výhrou nad Kopřivnicí.

Tým z města Tatry pak prohrál i druhý zápas letošního kalendářního roku. Tentokrát v Jičíně, kde padl po výsledku 28:32. „My jsme nedokázali přetavit solidní výkon z prvního poločasu ve výraznější vedení a potom jsme vinou vyloučení náskok ztratili. Sice jsme se dostali do utkání, ale bohužel Jičín už byl nastartovaný a rozjetý,” prohlásil trenér Kopřivnice Aleš Chrastina.

Frýdek-Místek vstoupil do letošního roku výhrou nad Hranicemi, které doma porazil 39:26, o víkendu ale prohrál 23:27 v Zubří. „Zubří bylo důslednější, agresivnější. Šlo za vítězstvím daleko hladověji než my. Proto zaslouženě vyhrálo, takže mu musíme pogratulovat. Nemůžu říct, že by naši hráči nebojovali, ale na to, že jsme hráli o to, jestli se dostaneme do play-off nebo ne, to bylo příliš málo,” řekl pak kouč Frýdku-Místku Daniel Valo.

Dokonce čtyři zápasy už letos sehrály házenkářky Poruby. Jak si vedly? Doma porazily Stupavu a Olomouc, vysoko však prohrály v Dunajské Stredě a naposledy doma nestačily na Plzeň, se kterou prohrály 24:28. „Naše obrana opět převyšovala útočnou fázi, ale tentokrát nás nepodržely brankářky, které jsou v mnoha případech naší oporou. Zaslouženě jsme prohráli a ztratili cenné dva body, které by nás přiblížily k družstvům před námi,” prohlásil kouč Poruby Jaroslav Hudeček.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient