V mužské extralize pokračovaly po reprezentační pauze boje o medaile i konečné umístění. Odstartovala taky semifinálová série.

Karviná poté, co ve čtvrtfinále vyřadila Kopřivnici, narazila v semifinále na Duklu. První zápas se hrál v neděli na půdě Baníku, který byl celé utkání mírně napřed. Pražané, které parádním výkonem držel brankář Petržala, se sice ve druhé půli dostali na dostřel jediné branky, Karviná ale větší drama nedopustila a i díky deseti gólům Patzela zvítězila 32:25.

„Výsledek je, vzhledem k průběhu utkání, pro Duklu jednoznačně krutý. Vypracovali jsme si spoustu šancí, které jsme neproměnili, Dukla nás několikrát potrestala rychlým útokem. Po poločase se dostali na dostřel, my jsme z toho ale dobře vybruslili, kdy jsme hráli obranu 1 – 5. Ze dvou útoků v sedmi proti šesti jsme dali gól, což nám pomohlo. Pochválit musím Matese Nantla, s jeho góly jsme nepočítali a nepočítala s nimi ani Dukla. A velmi dobrý výkon podal Péťa Mokroš, který předvedl 22 zákroků,“ řekl karvinský kouč Michal Brůna.

Rozehrála se taky skupina o páté až osmé místo, ve které Kopřivnice vyzvala Lovosice. Týmu z města Tatry však zápas vůbec nevyšel a hosté zvítězili vysoko 37:29. „Podstatou dnešního výsledku bylo hlavně to, že Lovosice chtěly více, než my. Nasazení Lovosic bylo větší, hrály ve větším tempu, a proto zvítězily takovým rozdílem. My jsme hráli pasivně v obraně, o čemž taky svědčí počet obdržených branek. V útoku jsme navíc něco neproměnili, takže výsledek je, že jsme odešli poražení o nějakých skoro neřešitelných osm gólů do odvety,” uvedl trenér Kopřivnice Aleš Chrastina.

Pokračovala taky skupina o udržení, ve které se nachází Frýdek-Místek. Ten zvládl drama v Maloměřicích a díky brance Muchy, jenž se trefil pět vteřin před koncem, vyhrál 29:28. „V závěru jsme nebyli lepší, ale šťastnější. Tohle se nám nesmí stávat. Takto rozehrané utkání musíme umět dotáhnout do klidného konce, a ne se do posledních vteřin strachovat o výsledek,“ prohlásil kouč Frýdku-Místku Daniel Valo.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient