Úspěšný projekt Školní ligy už je zase i v Karviné. Na podzim se tam odehrála tři kola.

V Karviné už se Školní liga v minulosti hrála. Pak se několik let nekonala, až se vrátila zase letos. Na starost si ji vzal Vladimír Jančošek ze Sokolu Karviná. „Jako Sokol jsme se tuto tradici rozhodli oživit. Dříve tady měla Školní liga velký zvuk a my jsme rádi, že v tom můžeme pokračovat,“ uvedl.

Do projektu se na podzim zapojily čtyři základní školy, které mezi sebou odehrály tři kola. Hraje se v kategorii pro první a druhé a taky pro třetí a čtvrté třídy. V týmech vedle sebe nastupují chlapci i dívky, jednotliví pořadatelé se střídají.

Školní liga v Karviné znovu nabírá na síle, a tak ji během jara možná rozšíří další školy. „Možná už nás bude šest. Taky bychom se rádi přestěhovali do haly karvinského Baníku. Teď hrajeme v menších tělocvičnách, doprovodný program probíhá na chodbách,“ dodal Jančošek.

S organizací pomáhají také mladší dorostenky Sokolu Karviná. „Jsme rádi, že takto můžeme dostat házenou do povědomí tělocvikářů. Děti to moc baví, dvě a půl hodiny jedou naplno, hýbou se a užívají si to,“ usmál se Jančošek.

Tvorba webových stránek: Webklient