Uplynulé dny nenabídly jen jedno, ale hned dvě kola házenkářské Chance Extraligy. A v akci opět byly týmy z našeho kraje.

Parádního úspěchu dosáhli házenkáři Frýdku-Místku, kteří ve středu vyhráli 27:26 v Prešově. „Je to těžce vybojované, v Prešově se nevyhrává, takže jsem šťastný. Tatran má velké jméno a jsme rádi, že jsme tady vyhráli, je to až něco neuvěřitelného,“ uvedl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo, jehož svěřenci přidali další výhru v neděli, kdy doma porazili 32:25 nováčka ze Strakonic. „Strakonice podaly velmi dobrý výkon. I za nepříznivého stavu střetnutí nezabalily a potvrdily, že se s nimi v extralize musí počítat,“ dodal Valo.

Dvě výhry zapsala i Karviná, která letos zůstává stoprocentní. Baník nejprve zvítězil 31:21 v Maloměřicích a o víkendu doma porazil 34:25 Jičín, nad kterým vedl už v poločase o dvanáct branek. „Jičín přijel oslabený, a tak byl ten zápas vhodný k prostřídání celé lavičky,“ prohodil karvinský kouč Michal Brůna.

Dva zápasy má za sebou i Kopřivnice, která ve středu vyjela na horkou zuberskou půdu. Tým z města Tatry chtěl domácí potrápit, prohrál ale vysoko 25:39. O víkendu ale Kopřivnice zabrala, doma porazila 36:29 Maloměřice a připsala si druhé vítězství v sezoně. „Pro nás bylo nejdůležitější, abychom se nastavili do roviny bojovnosti a plnění taktických pokynů, dodržování nějaké disciplíny v obraně. Myslím, že jsme to zvládli tak, jak jsme chtěli,“ řekl spokojeně kopřivnický kouč Aleš Chrastina.

Pokračovala také dámská MOL Liga, ve které se Poruba představila na palubovce favorizované Plzně. Ta vedla o poločase jen o gól, domácí hráčky však nakonec zabraly a zvítězily 30:23. „Naše utkání se podobají jako vejce vejci. První poločas dokážeme hrát výborně a ve druhém propadáme ve všech činnostech,“ prohlásil po utkání ostravský kouč Jaroslav Hudeček.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient