Extraligové finále opět nabídne souboj Plzně s Karvinou. Na Kopřivnici tak čeká boj o bronz proti Lovosicím.

Karviná vedla v sérii s Lovosicemi 2:1. V sobotu byla na půdě Lovců dlouho napřed, domácí ale v koncovce srovnali a deset sekund před koncem dokonce o gól vedli. Baník ovšem srovnal z poslední akce a následně ovládl i sedmičky. V páté sérii Mokroš vychytal domácího Horáka, naopak za Karvinou se prosadil Skalický, jenž Baník poslal po výhře 32:31 do bojů o zlato. Lovosice naopak čeká boj o bronz proti Kopřivnici.

„V některých fázích to bylo vypjaté, místy tvrdé, úžasní diváci a na konci trochu emoce. Ale proto to hrajeme. My jsme to v Lovosicích chtěli ukončit, to se nám podařilo a věřím tomu, že tentokrát dokážeme Plzeň porazit a získat titul. To je náš cíl,“ řekl za hostující tým Martin Galia.

Frýdek-Místek v sérii o sedmé místo doma v prvním duelu porazil o pět branek Zubří. V odvetě se radovali Valaši, hosté ale celou dobu drželi krok a porážka 29:31 jim stačila. „Až na pár chvil, kdy jsme se dostali do jednobrankového vedení, bylo Zubří neustále o několik gólů napřed. Tlačilo na pilu a až do konce se snažilo zvrátit celé dvojutkání. Stál proti nám velice silný soupeř, byť mu chyběla řada klíčových hráčů. Nesmírně si ceníme toho, že jsme dokázali uhájit sedmé místo,“ řekl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Hned dva zápasy odehrály házenkářky Poruby. Ty nejprve nenavázaly na výhru v Olomouci a na zlínské půdě prohrály 27:32. V neděli ale týmu z Baťova města porážku oplatily a doma zvítězily 31:28.

Tvorba webových stránek: Webklient