Házenkářská extraliga k sobě v pátek svedla dva nejlepší týmy letošního ročníku. Souboj s Plzní zvládla domácí Karviná, která se vrátila do čela tabulky.

Bitvy Karviné s Plzní vždy slibují napínavé partie. Jinak tomu nebylo ani v pátek, kdy se poslední finalisté střetli na palubovce Baníku. Ten sice dlouho tahal za kratší konec a ve druhé půli prohrával i o čtyři branky, v 38. minutě ale hosté přišli o vyloučeného gólmana Herajta a karvinští se nadechli k obratu. Utkání vygradovalo dramatickou koncovkou a triumfem Karviné, která zvítězila 33:32. Nejlepším střelcem Baníku byl Patzel, který se trefil jedenáctkrát.

„Vše jsme rozhodli až v koncovce zápasu, který jsme svou bojovností a touhou po vítězství zvládli lépe. Věřím, že zápas se musel fanouškům v hale nebo u televizního přenosu líbit, jeho úroveň odpovídala tomu, že hrály první dva týmy tabulky. V momentě, kdy jsme nedali čtyři vyložené šance v posledních dvou minutách proti výbornému Šmídovi, musím konstatovat, že vyhrál ten šťastnější,“ řekl po zápase karvinský trenér Michal Brůna.

Z výhry se radoval i Frýdek-Místek, který dal zapomenout na porážku v Hranicích a v dalším klíčovém duelu porazil doma 38:27 Maloměřice. „Ve druhém poločase už náš výkon splňoval parametry, jaké si představujeme, byť nám Hlipala dal dvanáct branek. Pokud ale dokážeme eliminovat další hráče, tak s tím dokážu žít. Perfektní byli také diváci, kteří nám ohromně pomohli. Navíc po tolika zápasech, kdy jsme prohráli o branku nebo dvě už jsme potřebovali nějaký impuls a věřím, že jim bude dnešní vítězství,“ prohlásil kouč Frýdku-Místku Daniel Valo

Na výhru naopak nedosáhla Kopřivnice, která prohrála 29:32 v Zubří. „My jsme nezvládli posledních deset minut v prvním poločase. Těch deset minut rozhodlo o výsledku. Jinak si myslím, že utkání mělo vše co mělo i nemělo mít,“ prohlásil kouč týmu z města Tatry Aleš Chrastina.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient