Česká házenkářská reprezentace se sešla, aby vyladila formu před blížícím se evropským šampionátem. Už v neděli svěřenci trenéra Rastislava Trtíka vyzvou v Brně Rakousko. 

Házenkářské reprezentanty čekají dva přátelské duely s Rakouskem, pak už je na programu lednové EURO. V současném výběru, který se připravuje v Brně, jsou i Dominik Solák, Vojtěch Patzel a Václav Franc z karvinského Baníku, mezi náhradníky se navíc dostal ještě křídelník Ondřej Skalický.

„Čekají nás dva těžké zápasy proti kvalitnímu soupeři. Musíme si dát hlavně pozor na jejich levou stranu, kde má Rakousko opravdu velkou kvalitu. Zároveň je to naše jediná prověrka před lednovým šampionátem, takže je určitě důležité vyzkoušet si různé věci, které budou v lednu potřeba,” uvedl pro portál handball.cz karvinský pivot Franc.

Kvůli zranění vypadli z týmu pivoti Petrovský a Užek, a tak se Franc bude dělit o prostor na hřišti s Vítem Reichlem a Štěpánem Zemanem. „Jsou to výborní pivoti. Moje hlavní práce je v obraně,” řekl na jejich adresu Franc, který udělá vše pro to, aby se na šampionát nakonec dostal. „Co se týká motivace, tak ta je od skončení kvalifikace stejná. Pokud pak nakonec dostanu nominaci na EURO, tak to bude splněný sen. Reprezentovat je pro mě velká čest,” dodal.

Součástí českého týmu je také Dominik Solák, jehož šance na start na EURU jsou hodně vysoké. „Na reprezentační kemp jsem se moc těšil. Je pro mě obrovská čest reprezentovat naši zemi. Zápasy s Rakouskem jsou naší jedinou prověrkou před lednovým šampionátem, takže budeme chtít odvést maximum,” hlásí odhodlaně.

Foto: handball.cz

Tvorba webových stránek: Webklient