Extraliga rozehrála play-off. To k sobě svedlo i krajské týmy z Karviné a Kopřivnice. 

Baník skončil v základní části první, a tak Kopřivnici přivítal doma. V úvodním utkání Karviná jasně dominovala a vyhrála 32:21, odveta ale nabídla větší drama. Hlavně tedy první poločas, po kterém svítil na ukazateli stav 9:9. Karviná rozhodla až po přestávce, zvítězila 26:19 a má matchabll.

„Chcete stručné hodnocení? Zápas gólmanů… Ale vážně, Mohamed měl jen v prvním poločase tolik zákroků, kolik by normálně stačilo na dobrý výkon brankáře za celý zápas. Měl jsem tři time-outy a vlastně jsem neměl hráčům co říct – jen střílejte přesně. My ty šance měli, hráli jsme dobře, ale vyhořeli jsme při střelbě. Naštěstí Petr Mokroš v naší brance perfektně sekundoval brankářům Kopřivnice a držel nás ve hře,” prohlásil trenér Karviné Michal Brůna.

Podobně mluvil i trenér Kopřivnice Aleš Chrastina. „Dnes podali výborné výkony gólmani. V prvním poločase nás perfektně podržel Mohamed a od toho se to odvíjelo. Ve druhé půli jsme ale neproměnili ani ty nejvyloženější šance a díky tomu je takový výsledek. Myslím, že jsme si dneska zasloužili lepší výsledek, ale je to, jak to je a play-off nekončí,” řekl.

Frýdek-Místek do play-off nepostoupil a zbyly na něj jen boje v play-out. V prvním duelu tým trenéra Daniela Vala přivítal Maloměřice a o přestávce vedl už o pět branek, nakonec z toho ale byla remíza 30:30. „Maloměřice mají o co hrát, takže bylo jasné, že budou bojovat až do konce. Našimi chybami jsme je sami dostali do utkání. I když máme v play-out určitý náskok, takto se nemůžeme prezentovat. Už před začátkem této části soutěže jsem říkal, že budeme chtít vyhrát každý zápas. Dneska to platilo jen prvních pětačtyřicet minut. A to je hodně málo,“ řekl zklamaně Valo.

Naopak zlepšenou formu potvrdily házenkářky Poruby. Ty sice po čtyřech výhrách v řadě padly a prohrály 32:34 s Mostem, proti favorizovanému soupeři ale předvedly velmi dobrý a vyrovnaný výkon. „Zápas bych hodnotil pozitivně, navzdory prohře. Byl dramatický, bojovný, s pěknými akcemi, na jedné i na druhé straně. Těší mě, že jsme zvládli utkání i přes vysoké tempo, kterým se mistr republiky prezentuje. Rozhodly maličkosti a asi také o něco větší počet zákroků brankářek soupeře. Každopádně klobouk dolů před našimi děvčaty, jak bojovala až do samotného konce. Tento tým má velký potenciál, pokud bude na sobě pracovat tak, jak doteď,” pochválil své hráčky trenér Stanislav Pupík.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient