Do Karviné se vrátila Házenkářská karvinská školní liga. Zapojilo se do ní hned šest škol.

Karviná vždy bývala házenkářskou baštou. Město se pyšnilo i skvělou mládeží, která se teď dere zpátky nahoru. Pomoct k tomu má i Házenkářská karvinská školní liga.

„Dříve ji pořádala paní Hajžmanová, pak ale projekt skončil, což byla velká škoda. A tak jsem se do toho pustil já,“ řekl Vladimír Jančošek ze Sokolu Karviná, který, společně s oddílem, akci organizoval.

Házenkářská karvinská školní liga se hrála na podzim i během jara. Na začátku do ní vstoupily čtyři školy, pak se přidaly další dvě. Hrálo se ve dvou kategoriích – první + druhá třída a třetí + čtvrtá třída.

V akci byly smíšené týmy děvčat a chlapců. „Vždy jsme se snažili, aby na hřišti bylo více dívek než kluků. Každý z týmů za dopoledne stihl pět zápasů, k tomu probíhal i doprovodný program,“ prozradil Jančošek.

Finále se hrálo v polovině června v hale, kde své zápasy hraje i karvinský Baník. Dorazili rodiče, prarodiče, ředitelé škol i náměstek karvinského primátora. S organizací i pískáním pomáhaly také karvinské dorostenky. Z vítězství se radovala ZŠ Prameny.

První ročník obnoveného projektu měl úspěch. „Zájem dětí letos byl veliký. Od září chceme pokračovat,“ slíbil Jančošek.

Foto: město Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient