Spousta házenkářských oddílů využila srpen k letnímu soustředění. Výjimkou nebyl ani TJ Sokol Karviná, který se připravoval v Bystřici.

Sokolky z Karviné zamířily v průběhu srpna do Bystřice, kde se na novou sezonu připravovalo okolo pětatřiceti hráček – od minižaček, přes mladší a starší žačky, až po dorostenky. 

„Velké poděkování patří Nadaci OKD, která nás částečně finančně podpořila také v letošním roce,” uvedla za klub Lada Wojaczková. 

Každý den probíhaly čtyři tréninkové jednotky. Ty měly za cíl znovu se aktivně zapojit do tréninkového procesu, který v předešlých měsících kvůli koronaviru všem už chyběl. „Hojná účast děvčat i jejich tréninkové nasazení nás mile překvapilo,” řekla Wojaczková. 

Karvinské házenkářky v Bystřici nenabíraly pouze fyzičku, ale také utužovaly házenkářskou partu. „Podařilo se nám stmelení všech týmů i nových posil, které k nám do oddílu přišly,” potěšilo Ladu Wojaczkovou. 

Po každodenním tréninkovém drilu děvčata regenerovala v místním bazénu a součástí soustředění byly i dva přípravné zápasy s žačkami z Bohumína. „Vše uteklo jako voda a my už se těšíme na zářijové zahájení sezony,” dodala Wojaczková. Ta zároveň pozvala všechny fanoušky na první utkání žen, které proběhne ve středu 1.září, kdy Sokolky vyzvou na Kovoně v Českém poháru Bohumín. 

Tvorba webových stránek: Webklient