Starší žačky Sokolu Karviná uzavřely letošní sezonu na druhém místě. Lepší byla jen Poruba.

Karvinské házenkářky narazily na Porubu čtyřikrát. Jednou vyhrály, jednou remizovaly, jednou těsně prohrály, ale jednou padly vysokým rozdílem. „A to pak rozhodlo. Ten zápas jsme nezvládli, Poruba si však první místo zaslouží,“ uvedla trenérka Karviné Lucie Hudečková.

Ještě před covidem karvinské házenkářky dokázaly soutěž vyhrávat, pravidelně končí nejhůř do třetího místa. „Dříve jsme Porubu poráželi, teď ale měli silný tým, byly to šikovné holky,“ pochválila ostravského soupeře Hudečková.

Házenkářky Karviné každopádně odehrály povedenou sezonu. „Máme drobný tým, holky jsou ale pohybově zdatné. Máme sice nejlepší střelkyni celé soutěže, ale jinak dáváme málo gólů z dálky,“ ví trenéra Hudečková, která je na svůj mančaft pyšná. „Mám výborný tým. Holky měly skvělé trenéry, hrají spolu dlouho, já jsem je dostala už vytrénované. Jsou vážně šikovné,“ dodala.

Lucie Hudečková trénuje i karvinský dorost, takže tým, který vedla letos, povede i v příštím ročníku. Příprava na něj odstartuje soustředěním v srpnu, ještě předtím ale čeká na mladé házenkářky Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji, na kterou z Karviné odjedou čtyři hráčky.

Tvorba webových stránek: Webklient