Házenkářky TJ Sokol Karviná v minulých dnech vyrazily na soustředění do Bystřice. Dostaly pořádně do těla, taky ale společně utužovaly kolektiv.

Házenkářky z Karviné jezdí do Bystřice pravidelně. „Máme tam výborné zázemí, víceúčelovou halu, ovál, basketbalové hřiště nebo bazén. Všechno jsme využili,“ řekla trenérka Lucie Hudečková.

Na soustředění vyjelo okolo třiceti mladších a starších žaček a dorostenek. V Bystřici měly k dispozici taky kondičního kouče a dorazil za nimi i krajský trenér Rastislav Trtík. „Naše mladší žačky mají nového trenéra. Pan Trtík dělal přednášku o trénování a pak nám udělal i menší tréninkovou jednotku,“ prozradila Lucie Hudečková.

Soustředění sloužilo taky jako stmelování celého kolektivu. „Měli jsme i společné tréninky, aby se spolu holky bavily. Třeba u kruháčů si starší holky k sobě vždy vyberou mladší a jdou jim příkladem. To se nám povedlo,“ těší Lucii Hudečkovou.

Karvinské dívky dostaly na soustředění pořádně do těla. „O tom žádná,“ usmála se trenérka, která si pro házenkářky připravila i jeden výšlap. „Šli jsme na Filipku a vraceli jsme se přes Hrádek. Špatně jsem to spočítala a šli jsme tak 18 kilometrů, ale holky byly šikovné a všechny to zvládly,“ dodala.

Příprava na novou sezonu je v plném proudu. Karvinské hráčky poctivě ladí formu a všechny kategorie čekají také přátelské zápasy s Bohumínem.

Tvorba webových stránek: Webklient