Česká reprezentace má za sebou úvodní dva zápasy pod novým trenérem Xavierem Sabatem. Do národního týmu se poprvé dostal i dvaadvacetiletý karvinský křídelník Denis Harabiš, který se v každém duelu proti Srbům uvedl jednou brankou.

Máte za sebou dva premiérové reprezentační starty. Jak jste si je užil? Byl jste nervózní?

Zápasy jsem si užil, přišlo hodně lidí, atmosféra byla dobrá a takové zápasy vždycky baví. Nervózní ani moc ne, bylo tolik nových pokynů a věcí, které jsem musel v zápase plnit, že na nervozitu nezbylo moc místa.

Měl jste nějaké náznaky, že byste mohl dostat pozvánku, nebo vás to zaskočilo?

Nějaké náznaky tam byly, ale přímou pozvánku na kemp jsem určitě nečekal.

V Karviné si budujete dobrou pozici, teď jste se dostal do reprezentace. Kdyby vám to někdo před sezonou řekl, věřil byste mu?

Kdyby mi toto někdo řekl před sezonou, tak bych se tomu nejspíš zasmál. Přestup mi pomohl, dostal jsem důvěru, která mě dostala do herní pohody, takže jsem nadmíru spokojený a věřím, že to byl správný krok.

Jak na vás působil španělský trenér Xavier Sabate? Udělal na vás dojem?

Určitě. Myslím si, že jeho propracovaný systém obrany, reakce a řešení na každý malý detail na nás udělal velký dojem.

Trenér Sabate má bohaté zkušenosti. Dělal něco jinak, než na co jste byl zvyklý od českých trenérů?

Překvapila mě spolupráce s asistentem trenéra Josepem. Jakmile trenér něco vysvětloval jedné skupince, asistent byl ihned u druhé skupinky. Takže jste neustále přijímali informace a trenéři vás udrželi v koncentraci.

Premiéru máte za sebou, ale co dál? Věříte, že se v národním týmu usadíte nastálo?

Jestli se budu schopný udržet v reprezentaci dlouhodoběji, to uvidíme časem. Teď mi nezbývá nic jiného, než na sobě dál pracovat, postupně se zlepšovat a snažit se o to, aby to tak dopadlo.

Tvorba webových stránek: Webklient