V srpnu oslavil teprve 24 let, přesto už je hvězdou extraligy a oporou české reprezentace. Dominik Solák z Karviné svými výkony motivuje i ostatní. 

Vysoká spojka z Karviné se těší velké popularitě. Ovšem není to tak dávno, co i on sám chodil za staršími házenkáři, kteří pro něj byli vzory. „Rád vzpomínám na svá dětská léta, kdy jsem chodil za hráči, které jsem obdivoval a prosil jsem o jejich podpis. Samozřejmě, že jsem rád, když teď takto někdo přijde za mnou,” usmál se. 

Loňská sezona byla dlouhá a náročná. Karviná postoupila až do extraligového finále, ve kterém svedla pětizápasovou, a nakonec neúspěšnou bitvu, proti Plzni. „Po sezoně jsem úplně vypl. S přítelkyní jsme byli v Egyptě, vypnul jsem si telefon a dal jsem si detox od házené,” ohlíží se Solák za nedávným létem. 

Házenkáři Baníku se často ukazují na nejrůznějších akcích i na veřejnosti – Solák se se svými spoluhráči objevil například na ostravském Létu s házenou. „Je super, že se takové akce pořádají. Víme, jaká je doba, všichni sedí u počítačů, ale děti potřebují pohyb. Taková setkání jim mohou jen pomoct,” má jasno český reprezentant. 

Léto je už ale minulostí a házenkářská extraliga má za sebou první tři kola. Karviná je zatím stoprocentní a Solák v nich nasázel dohromady už 12 branek.

Tvorba webových stránek: Webklient