Ostravská Sareza hostila regionální kvalifikaci Házenkářského desetiboje mladších žaček, které se kromě týmu Poruby zúčastnily ještě dvě mužstva ze Zlína. 

Kvalifikace se původně měla hrát už na konci února ve Zlínském kraji. „My jsme ale den předtím měli ČSPL, takže jsme požádali o jiný termín, pro holky by byly dvě takto velké akce během dvou dnů náročné. Vyšli nám vstříc, už ale nenašli jinou halu, tak se hrálo v Ostravě,” uvedla trenérka Poruby Petra Vavříková. 

Na desetiboj měly dorazit taky hráčky Bohumína, ten ale nesestavil dostatečně početnou výpravu, a tak své síly poměřily jen tři týmy – Poruba, Zlín A a Zlín B. „Na nominování náhradníka už nebyl čas, i tak to ale bylo velmi kvalitní. Jedná se o atraktivní soutěž, boj o postup do finále, to je velká prestiž,” dodala Vavříková. 

Měření sil bylo hodně napínavé a vyrovnané. „Děti trénuji už dlouho a tento formát se mi líbí. Je to hodně přínosné, všestranné, zábavné a týmové. Ten, kdo je slabší ve hře, může zase dominovat v technických disciplínách,” uvedla Vavříková, která pochválila i mladé rozhodčí ze Zlínského kraje: „Byli skvěle připraveni, řídili to zkušeně.”

Desetiboj se skládá z pěti technických, tří herních a dvou doplňkových disciplín. „Rozhoduje každá sekunda, počítá se každý centimetr i střela. Každý hráč je potřebný. Ten, kdo hraje dobře, ale není všestranný, nemusí nutně vyhrát. To se mi líbí. Opravdu každý je platný,” řekla Vavříková. 

Na výsledky se ještě čeká. Finále proběhne první červnový víkend v Plzni. 

Akce se uskutečnila za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient