Klimkovická házená udělala za poslední roky velký skok dopředu. Zájem o ni je velký, což potvrdila i nedávná vydařená akce, kterou pořádal místní TJ Sokol Klimkovice.

Akce se konala v rámci ukončení školního roku a byla spojena s náborem do házenkářského oddílu. Podle odevzdaných kartiček se programu zúčastnilo 32 dětí – nejen házenkářů.

Na nábor se přišel podívat i starosta Klimkovic Jaroslav Varga a předseda MSKSH Pavel Bochnia, který také předal medaile a klubové střelecké poháry. Na akci dorazila i místní televize Lokal TV Klimkovice.

„Z mého pohledu to byl dobrý projekt. Vyšlo nám počasí, rodiče napekli pět plechů buchet a všichni jsem si to užili,“ usmál se předseda klimkovické házené Zdeněk Zbořil.

Pro děti, které na akci dorazily, bylo připraveno devět stanovišť s dovednostními úkoly. Na každém z nich děti dostaly za splnění sladkost a za plnou kartičku nanuk nebo zmrzlinu.

„Akce se účastnili také rodiče, se kterými jsme komunikovali o našem oddíle a o tom, co v něm dětem můžeme nabídnout. Vážně se to povedlo, a tak bychom chtěli celou akci zopakovat. Hlavně tedy v září, během začátku školního roku, náborem nových dětí,“ dodal Zbořil.

Tvorba webových stránek: Webklient