Dámská MOL Liga se během uplynulého víkendu nehrála, mužská Chance Extraliga ale pokračovala dalším kolem.

Vzhledem k Evropskému poháru se některé extraligové zápasy předehrávaly. Už v průběhu týdne byla v akci Karviná, která narazila na silnou Duklu. A ta v domácím prostředí vyhrála po velkém boji 30:29. Hostům nepomohlo ani devět branek Dominika Soláka. „Dukla hrála dobře. My jsme zápas prohráli především kvůli neproměňování šancí. Tomáš Petržala zavřel branku, a i když mu náš brankář velmi dobře sekundoval, ty rozhodující balóny pochytal Petržala. Proto Dukla vyhrála,“ uvedl karvinský kouč Michal Brůna.

Baník si však zlepšil chuť během víkendu. Nejprve zvládl domácí odvetu Evropského poháru s kosovským Rahovcem a v neděli si v domácím poháru poradil i s Lovosicemi.

V Extralize neuspěla ani Kopřivnice. Ta sice ještě ve dvacáté minutě v Novém Veselí vedla, nakonec ale prohrála 23:26. „Chodící házenou a pouhými 23 vstřelenými brankami můžeme venku zvítězit jen hodně těžko, teď to nešlo. Hráli jsme hodně špatně,“ konstatoval hostující trenér Aleš Chrastina.

A nevedlo se ani Frýdku-Místku, který narazil na lídra z Lovosic. Domácím se utkání nepovedlo a v Extralize prohráli už potřetí v řadě. Tentokrát vysoko 29:39. „Podali jsme odevzdaný výkon bez nasazení, bez emocí. Lovosice dominovaly, byly rychlejší, agresivnější, předčily nás ve všech směrech. Je mi to moc líto a mrzí mě, že jsme se prezentovali takovým výkonem,“ dodal frýdecko-místecký kouč Daniel Valo.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient