Uplynulý víkend byl opět plný házené. Extraligové, interligové i evropské. Z krajských týmů však byla v akci jen Karviná a Kopřivnice.

Házenkáři mistrovského Baníku o víkendu nebojovali na domácí, ale na mezinárodní scéně. V rámci odvety osmifinále Evropského poháru vyrazili do srbského Pančeva, kde hájili osmigólový náskok. Baník nastoupil v okleštěné sestavě, hráči Pančeva zkusili vše možné i nemožné, nakonec ale vyhráli jen o pět branek, což jim k postupu nestačilo. Do nejlepší osmičky soutěže tak, společně s pražskou Duklou, pronikl Baník. „Srbové zkusili prakticky všechno. Od tvrdosti, chvílemi i zákeřnosti, slovní potyčky až po zastavení času na dvě minuty, čehož jsme si naštěstí všimli,” řekl trenér Karviné Michal Brůna.

Povedený víkend mají za sebou taky v Kopřivnici. Tým z města Tatry totiž doma, i díky šesti trefám Čadry a Bukovského, porazil 26:25 Brno a poskočil na osmé místo tabulky – o bod právě před Kénik. „My jsme šli do utkání s tím, že pokud chceme pomýšlet na play-off, tak musíme zvítězit. V infarktovém závěru jsme náš náskok obhájili a zvítězili jsme. Body máme a to je pro nás důležité,“ prohlásil kopřivnický kouč Aleš Chrastina.

Házenkářky Poruby o víkendu nehrály, hráče Frýdku-Místku čeká ve středu derby s Kopřivnicí.

Foto: KH Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient