V Kopřivnici se hrál první letošní turnaj ČS ligy starších žáků, kterého se kromě domácího týmu zúčastnil ještě Zlín, Polanka, Považská Bystrica a Bojnice. 

Turnaj nabídl velmi zajímavou podívanou a zápletku. Jediným týmem, který dokázal vyhrát všechny zápasy, byl Zlín, další celky se mezi sebou porážely navzájem. „Já vždy říkám, že konfrontace české a slovenské házené je přínosem. Pokaždé přinese něco navíc,” uvedl trenér domácí Kopřivnice Jaroslav Petřek.

Domácí tým z města Tatry nakonec skončil druhý. Bronz brala Považská Bystrica, čtvrté byly Bojnice a pátá Polanka. „Proti Zlínu jsme propadli, hráli jsme špatně, nedařila se nám střelba, navíc nás vychytával brankář. S dalšími duely jsem ale spokojený. Asi šest hráčů nám přes týden kvůli nemoci netrénovalo, nevstali z postele, přesto šli hrát, za což jim moc děkuji,” řekl Petřek. 

Další turnaj ČS ligy bude hostit Zlínský kraj, třetí a poslední akce se odehraje na Slovensku. „Kdysi s námi hráli i Poláci, bohužel už se po covidu nevrátili. Ale jinak spolupráce funguje výborně, na tyto turnaje se vždy moc těšíme,” dodal Petřek. 

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient