Vánoce už pomalu klepou na dveře, ještě ale, než házenkářské soutěže ulehnou k zimnímu spánku, byly k vidění další napínavé duely.

Házenkáři Karviné pokračovali v náročném programu, zvládají ho však na jedničku. V průběhu týdne Baník v extraligovém utkání nejprve doma porazil 27:22 Maloměřice. „Druhý poločas si mohli zahrát Ondra Krawczuk, Šimon Siročák a také Ondra Míra v brance. Posbírali tak zase trochu cenných zkušeností,“ potěšilo karvinského kouče Michala Brůnu, jehož tým následně odjel do Bosny a Hercegoviny k odvetě Evropského poháru. Doma Baník porazil Gračanicu o čtyři góly, venkovní  duel však zvládl na jedničku a po vítězství 33:27 jde dál.

Dobrou formu potvrdila taky Kopřivnice, která bodovala už ve čtvrtém utkání v řadě. Tým z města Tatry doma porazil 33:23 Zubří, na které se v tabulce bodově dotáhl. „Z naší strany to byl od první minuty výborný výkon, skvělá defenziva podpořená výborným výkonem Marka Žingora. V útoku jsme tentokrát po celých šedesát minut předvedli disciplinovanou a taktickou hru. Já můžu tým jedině pochválit,“ prohlásil kopřivnický trenér Aleš Chrastina.

V akci měl být taky Frýdek-Místek, který doma měl přivítat slovenský Prešov. Ten ale kvůli počasí do Frýdku-Místku nedorazil a duel tak byl odložen.

K poslednímu podzimnímu interligovému duelu nastoupily házenkářky Poruby, které chtěly odčinit výprask ze Slavie. Doma přivítaly Kynžvart, se kterým sehrály poměrně vyrovnanou partii, nakonec ale padly po výsledku 25:28. „Děvčata se rvala o dobrý výsledek až do posledního hvizdu a za toto jim patří velký dík. Bohužel se nám podařilo jen kosmeticky upravit výsledek. Neustále opakuji, že naše obranná činnost vysoce převyšuje postupný útok. Pevně věřím, že při tvrdém tréninku dojde v zimní přestávce ke zlepšení a my se budeme prezentovat stejnou kvalitou jak v obraně, tak v útoku,“ dodal trenér ostravského celku Jaroslav Hudeček.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient