O víkendu pokračovala házenkářská extraliga i dámská MOL Liga. Krajským týmům se tentokrát dařilo. 

Výjimkou jsou házenkářky Poruby, které letos prohrály už třetí utkání. Tentokrát Ostravanky doma nestačily na Olomouc, se kterou padly po výsledku 23:30. „Bojovnost holkám nechyběla, rvaly se o každý míč, ale hodně jsme se trápili v útoku, nefungovaly nám kombinace a střelba nebyla úplně nejlépe připravena,” uvedl kouč Poruby Aleš Trojka a dodal: „Myslím, že tento výsledek je na domácí utkání velmi krutý. Pevně věřím za celý tým, že jsme si to špatné v sezoně vybrali, teď se to otočí a budeme podávat lepší výkony.”

Naopak stoprocentní zůstává Karviná, která sehrála už třetí domácí zápas v řadě. Baník tentokrát přivítal Jičín a svému soupeři nedal sebemenší šanci. Domácí potvrzovali od začátku roli velkého favorita a taky díky osmi trefám Soláka vyhráli vysoko 37:23. „Myslím, že rozdíl oproti minulému týdnu byl ten, že jsme z gólmana neudělali mistra světa, jako tomu bylo s Brnem. To byl klíč k úspěchu. Kdybychom šance proměňovali i proti Brnu, tak se možná zrodil podobný výsledek. Jsem rád, že jsme ten špatný druhý poločas z minulého týdne proti Jičínu odčinil,” řekl po zápase spokojeně trenér Karviné Michal Brůna.

Na první výhru letos dosáhla Kopřivnice, která zvítězila 32:25 v Maloměřicích. „K zápasu jsme přistoupili zodpovědně, tak, jak jsme potřebovali. Od první minuty prvního poločasu to bylo vyrovnané a tvrdé utkání. S tím jsme se dokázali vyrovnat a postupně jsme si vytvořili náskok a pak jsme už měli utkání pod kontrolou až do jeho konce,” prohlásil kouč týmu z města Tatry Lubomír Veřmiřovský.

Na první bod letos dosáhl i Frýdek-Místek, který remizoval 26:26 s Duklou. Domácí přitom vedli ještě dvě minuty před koncem o dvě branky, Pražané ale v závěru dokázali vyrovnat. „Těžko se mi to hodnotí, protože jsme byli celý zápas lepší a rozhodně jsme si zasloužili vyhrát. Jsme rádi za to, že máme první bod, ale vzhledem k průběhu utkání jsme měli brát dva,” okomentoval utkání kouč Frýdku-Místku Daniel Valo.

Foto: handball.cz

Tvorba webových stránek: Webklient