Házenkářská Chance Extraliga pokračuje ve zběsilém tempu. Uplynulé byly plné napínavé házené.

Náročný program měli házenkáři Karviné, kteří odehráli dva venkovní zápasy v řadě. Vytěžili z nich tři body. Ten první Baník vybojoval v Prešově, kde sahal dokonce po vítězství. Ještě čtyři vteřiny před koncem totiž hosté vedli 34:33, pak ale Tatran dokázal proměněnou sedmičkou srovnat na 34:34. „Myslím, že to byl dobrý a napínavý zápas. Věřili jsme si, že jsme schopni konec dotáhnout k vítězství,“ prohlásil karvinský kouč Michal Brůna, jehož svěřenci byli v akci znovu v sobotu, kdy vyhráli 40:27 ve Strakonicích.

Na půdu Prešova v sobotu zavítala i Kopřivnice. A také ta slovenského obra dokázala obrat o bod. Tentokrát to byl Prešov, kdo pár vteřin před koncem vedl, v samém závěru ale dokázal srovnat na 35:35 hostující Gřes. „Na obou stranách padlo přes třicet gólů, takže házená se určitě musela divákům líbit. Musíme jít dál a odrazit se od takového zápasu. Pozitivní je nejen výsledek, ale i výkon,“ řekl spokojeně kopřivnický kouč Aleš Chrastina.

Kopřivnice byla produktivní i v předchozím duelu v Plzni, ta ale byla ve vzájemné přestřelce úspěšnější a zvítězila 35:30.

Dva zápasy odehráli v minulých dnech taky házenkáři Frýdku-Místku, kteří jednou uspěli a jednou padli. O víkendu nestačili na Nové Veselí, na jehož palubovce prohráli 27:29, předtím ale porazili 29:23 Jičín.

Po reprezentační pauze se znovu rozběhla i dámská MOL Liga. Hráčky Poruby vyrazily do Písku, kde ještě o přestávce prohrávaly jen dvě branky. Po změně stran ale k obratu nezavelely, naopak, Písek byl údernější a zvítězil 29:22. „Odjížděli jsme do Písku pouze s 11 hráčkami. Pečlivě jsme se na hru Písku připravovali, jelikož jsme si byli vědomi vysokých kvalit zkušené Ivety Korešové. Naše obavy se plně potvrdily. Dominantní postavou družstva Písku jednoznačně byla. Nejen, že připravovala šance svým spoluhráčkám, ale sama zatížila naše konto deseti brankami,“ prohlásil trenér Poruby Jaroslav Hudeček. 

Foto: KH ISMM Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient