O víkendu pokračoval program Chance Extraligy i dámské MOL Ligy. I tentokrát byly v akci celky z našeho kraje.

Kopřivnice v úvodním kole doma trápila Prešov. Dobrý výkon chtěli hráči z města Tatry potvrdit na palubovce nováčka ze Strakonic, kde sice ještě v poločase vedli o dva góly, domácí ale nakonec zvítězili 32:31. Rozhodující gól zápasu dal v poslední sekundě domácí Martin Nový. „Strakonice si dva body minimálně za svoji bojovnost a nasazení zasloužily. Naopak s naším výkonem jsem hrubě nespokojený, samozřejmě rovněž s výsledkem i s předvedenou hrou. Ani jsme se nepřiblížili hranici bojovnosti a plnění taktických pokynů. Naše obrana byla špatná, byla bez důrazu a bez pohybu. Vrcholem všeho byla řada neproměněných šancí,“ řekl zklamaně kopřivnický kouč Aleš Chrastina.

Na výhru nedosáhli ani hráči Frýdku-Místku, kteří ve středeční předehrávce prohráli na půdě Dukly. Pražané o svém triumfu rozhodli už v úvodu, kdy se dostali do šestigólového trháku. Za hosty se sedmkrát prosadil Adam Gřešek, výhru 33:28 brala ale Dukla. „Věděli jsme, že na nás Pražané vlítnou, ale bohužel jsme to nezachytili. Byla tam nekoncentrovanost obrany i útoku, takže Dukla získala náskok, který pak bez problému udržovala až do konce zápasu,“ prohlásil trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Roli favorita naopak potvrdili hráči Karviné, kteří i díky osmi trefám Jonáše Patzela zvítězili 32:27. Baník se však na výhru nadřel více, než se čekalo.

Druhé utkání v sezoně odehrály taky házenkářky Poruby, které doma přivítaly slovenskou Dunajskou Stredu. Ostravanky ještě v poločase vedly o tři branky, nakonec ale prohrály 24:28. „Utkání se mi hodnotí těžko, po porážce není nikdy důvod k oslavě, ale přesto jsem vlastně spokojený a malý důvod k oslavě tady je. Přebral jsem velice mladý kolektiv, který je nezkušený a soupeř, kterému tímto gratuluji, právě prokázal svou zkušenost a tím vyhrál. My ale musíme hledat pozitiva a to největší pozitivum je první poločas, kdy jsme dokázali zkušenějšího soupeře zmáčknout,“ uvedl trenér Jaroslav Hudeček.

Foto: KH ISMM Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient