Ve Frýdku-Místku proběhlo krajské kolo Školského poháru. Do finále postoupily týmy Polanky a Kopřivnice.

Krajské finále v házené pořádalo ASŠK ve spolupráci s Moravskoslezským krajským svazem házené ve Frýdku-Místku.

Na turnaji startovaly týmy ZŠ a MŠ Polanka n.O. (Ostrava), ZŠ E.Zátopka (Kopřivnice), ZŠ Kylešovice (Opava), 6. ZŠ Pionýrů 400 (Frýdek-Místek).

Z vítězství se radovala Polanka, kterou čeká celorepublikové finále. „Bude to pro nás velká výzva, ale jsme připravení bojovat a ukázat ten nejlepší výkon,“ zaznělo z Polanky.

Do finále postoupila i Kopřivnice, která loni celou soutěž vyhrála. Obě mužstvo přitom měla v týmu jak házenkáře, tak hráče, kteří házenou nehrají. „Reprezentovala nás sportovní škola, kluci mají dopoledne tělocviky navíc, takže si házenou vyzkouší všichni,“ řekl za Kopřivnici trenér Jaromír Petřek. „Jsme rádi, že jsme do finále postoupili, moc už se těšíme,” dodal.

Velké finále se bude hrát od 17. do 19. května ve sportovní hale Milevsko v jižních Čechách.