Házenkářská Chance Extraliga ulehla k zimnímu spánku. Ještě předtím ale nabídla pořádnou dávku zápasů.

Karviná v úterý nastoupila v Zubří. Nad Valachy v průběhu první půle vedla o šest branek, domácí ale po změně stran skóre otočili a vyhráli 32:28. Pro Baník to byla teprve druhá porážka v extraligové sezoně. V sobotu pak svěřenci trenéra Michala Brůny doma přivítali poslední Maloměřice, nad kterými potvrdili roli favorita a vyhráli vysoko 35:19. Následně však zvítězila taky Plzeň, která se dostala do čela a odsunula Baník na druhé místo.

Dva zápasy sehrála taky Kopřivnice, která ve středu padla po výsledku 20:32 v Plzni. Poté ale tým z města Tatry zabral a doma zvítězil 38:31 nad silným Brnem.

Nad Brnem vyhrál i Frýdek-Místek, který ve středu zvítězil na palubovce soupeře 31:29. Utkání to bylo vyhrocené, rozhodčí na každé straně vyloučili osm hráčů a rozdali dvě červené. „Kluci si za dnešní výkon zaslouží absolutorium. Po nedělním utkání, ve kterém jsme vybojovali cenný bod s mistrovskou Plzní a které nám vzalo spoustu fyzických i psychických sil, podali ještě lepší výkon. A přitom se duel nevyvíjel nejlépe, protože nás během něj postihla nějaká zranění. Kluci se s tím ale poprali nejlépe, jak mohli. Zápas skutečně oddřeli a celou dobu šli za vítězstvím,“ pochválil své svěřence trenér Daniel Valo. Poslední zápas roku Frýdek-Místek sehraje v úterý proti Hranicím.

Kopřivnice je v tabulce pátá, Frýdek-Místek sedmý.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient