Také v uplynulých dnech byly v akci kluby z našeho kraje. Bojovalo se na evropské i domácí scéně.

Karviná bojovala o postup do čtvrtfinále Poháru EHF. V prvním duelu doma nestačila na švýcarské Aarau, se kterým prohrála o čtyři branky, do odvety ale Baník vstoupil dobře. Ještě v poločase hosté vedli o tři góly, po pauze ale Švýcaři zvrátili utkání na svou stranu a zvítězili 30:28. „Po vydařeném prvním poločase jsme nevynucenými chybami, nad kterými zůstával někdy až rozum stát, nedokázali výsledek v druhém poločase zlomit v náš prospěch. O postupu Švýcarů rozhodl náš domácí zápas,” uvedl trenér Karviné Michal Brůna.

Bojovalo se i na extraligové scéně. Kopřivnice vyjela na palubovku Dukly, kterou dokázala pořádně potrápit. Tým z města Tatry o přestávce vedl o gól, nakonec ale prohrál 33:37. „Bohužel jsme neproměnili spoustu příležitostí, které určitě měly skončit gólem. Neubránili jsme rychlý útok a druhou vlnu Dukly. Výsledek je 37 gólů, což je strašně moc, proti tomu se těžko vyhrává. Bohužel jsme nenaplnili to, na co jsme se připravovali,“ řekl kopřivnický kouč Aleš Chrastina.

Důležitou výhru vybojovali hráči Frýdku-Místku, kteří v dohrávce dvanáctého kola doma zdolali 35:25 Lovosice, i když o přestávce domácí ještě o dvě branky prohrávali.  „Výborně nám fungovala obrana, za kterou podal výtečný výkon Vít Pyško. V útoku jsme se prosazovali po krásných kombinacích. Měl jsem pocit, že kluci si házenou užívají, za což jsem nesmírně rád. Opět bych chtěl poděkovat i skvělým divákům, kteří nás hnali. Kluci jejich podporu cítili. Druhý poločas snese přísnější měřítko,“ řekl spokojený trenér Daniel Valo.

Naopak se stále nedaří házenkářkám Poruby, které prohrály už devátý zápas v řadě. Tentokrát padly na půdě Písku, který zvítězil po boji 21:19. „Za bojovnost můžu děvčata pochválit, ale jen to bohužel na dobrý výsledek nestačí. Ještě bych určitě vzpomenul také tři neproměněné sedmičky, tyto branky nám chyběly,” prohlásil ostravský kouč Stanislav Pupík.

Foto: HC Dukla Praha

Tvorba webových stránek: Webklient