Ženská MOL Liga se během uplynulého víkendu nehrála, v akci byly ale tři mužské krajské extraligové celky. 

Frýdek-Místek v neděli doma přivítal Jičín a dočkal se první letošní výhry. Zápas to byl přitom dlouho vyrovnaný a ještě v poločase vedli domácí jen o gól. Ve druhé půli ale Frýdek-Místek dominoval a nakonec zvítězil 32:26.

To Kopřivnice vyjela na palubovku obhájce titulu z Plzně a v první půli hosté hodně kousali. Svěřenci trenéra Lubomíra Veřmiřovského dokonce v poločase vedli 17:13. Západočeši sice hned po návratu z kabin srovnali, pak se ale týmy nějakou dobu přetahovaly. Závěr utkání však patřil domácím, kteří zvítězili 34:28. „Ve druhé půli soupeř zatáhl obranu a my jsme se rychle zbavovali míče, měli jsme být trpělivější. Domácí dali během tří minut pět branek, to je nakoplo, i když jsme pak ještě drželi remízu, těžko jsme se proti kvalitnějšímu týmu Plzně prosazovali,” řekl Veřmiřovský.

Další výhru si naopak připsala letos stoprocentní Karviná, která zvítězila 30:21 v Hranicích. Ty však byly v prvním poločase hodně nepříjemné a ještě o přestávce byl stav nerozhodný. Skvělý zápas odehrál hostující Patzel, který dal jedenáct branek. „Využili jsme dnešní zápas ke zkoušení různých variant a kombinací hráčů na hřišti. Zároveň jsme chtěli pošetřit opory týmu, čekají nás teď tři těžké zápasy v rychlém sledu, a tak je třeba herní zátěž rozdělit mezi co nejvíc hráčů,” uvedl kouč Baníku Michal Brůna.

Foto: KH ISMM Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient