O víkendu odstartoval nový ročník házenkářské Chance Extraligy i dámské MOL Ligy. V akci byly taky týmy z Moravskoslezského kraje.

V sobotu šla do akce mistrovská Karviná, která v úvodním duelu přivítala nováčka ze Strakonic. Kabinu Baníku opustili Vojtěch Patzel, Jan Sobol nebo Nemanja Marjanovič, připraveni už ale byli Jonáš Patzel nebo Martin Galia. Karviná potvrzovala roli favorita hned od začátku a Strakonice porazila 38:25. Devíti góly se blýskl Patrik Fulnek.

Doma zvítězil taky posílený Frýdek-Místek, který v atraktivním duelu porazil 31:28 Nové Veselí. Po šesti brankách si připsali domácí Mucha s Cholevou. „Máme za sebou strašně těžké utkání s velmi kvalitním soupeřem. Veselí přijelo perfektně připravené, což se potvrdilo hlavně v úvodu, kdy bylo lepší. Měli jsme velký problém v obraně, kde nás Veselí přehrávalo. Naštěstí potom jsme změnili obranu, některé pozice a začala nám skvěle fungovat,“ prohlásil trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Prestižní souboj mají za sebou taky v Kopřivnici, kam přijel slovenský Prešov. Tým z města Tatry ještě o přestávce prohrával jen o gól, Prešov ale nakonec potvrdil roli favorita a zvítězil 30:24. „Nebudu vykládat, jestli jsem nebo nejsem spokojený s výsledkem, já jsem spokojený hlavně s bojovností. Sice jsme neproměnili nějaké šance včetně dvou sedmiček a pár náskoků, ale dnes jsme výborně hráli v obraně. Ještě by to chtělo bojácnost v rychlém útoku, když jsme se k němu odhodlali, tak jsme určitě Prešovu dělali problémy,“ řekl kopřivnický kouč Aleš Chrastina.

Úvodní duel nového ročníku mají za sebou taky házenkářky Poruby, které potvrdily role favoritek a zvítězily 26:25 ve Stupavě, i když domácí házenkářky vedly ještě v poločase o dvě branky. O hostujícím triumfu rozhodla Anežka Farářová, která v poslední minutě nejprve srovnala a v závěrečné vteřině rozhodla o hostujícím triumfu.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient