Mužská extraliga o víkendu nabídla poslední kolo základní části. A to přineslo jedno velké překvapení.

Karviná už měla jisté druhé místo v základní části, do posledního utkání nenasadila brankáře Mokroše ani oporu Soláka, přesto byla v zápase s Kopřivnicí favoritem. Tým z města Tatry ale Baník zaskočil a v koncovce vybojoval výhru 30:28. Kopřivnice tak poskočila na čtvrté místo v play-off proti Dukle začne doma. Karviná jde na Brno.

Hrál taky Frýdek-Místek, který vyrazil do Zubří. O přestávce hosté prohrávali o šest branek, v závěru ale předvedli stíhací jízdu. Na body už ovšem nedosáhli a prohráli 27:29. „My jsme nedali velké množství vyložených šancí a Zubří nás trestalo lehkými góly. Nechali jsme je odskočit na sedm až osm gólů, a to se tady těžko dohání,“ řekl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo, jehož tým jde v play-off na Plzeň.

V akci byly i házenkářky Poruby, které doma narazily na slovenskou Šaľu. Ostravanky ještě dvacet minut před koncem vedly o čtyři branky, v poslední sekundě však dostaly gól na 23:24 a zůstaly bez bodů.

Foto: KH Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient