Minulé dny patřily házenkářskému Eurofestu, který hostil slovinský Koper. Na turnaji se představili také starší žáci z Kopřivnice, kteří měli zaděláno na velký úspěch.

Kopřivnice odehrála skvělou základní skupinu. V té porazila týmy z Francie, Belgie, Rakouska i srbský Junior Bělehrad. Tento zápas byl ale hodně vyhrocený. „Od začátku prohrávali, což pro ně bylo nepřípustné. Hráli zákeřně, hrozně tvrdě, s házenou to nemělo nic společného. Dostali dvě červené karty, chtěli napadnout i našeho hráče. Po utkání za námi přišel vedoucí jejich výpravy a omlouval se za své hráče,“ prozradil trenér Kopřivnice Jaroslav Petřek.

V závěrečném utkání skupiny Kopřivnice remizovala s domácím Koperem. „Celou dobu jsme vedli, bohužel jsme to nedotáhli,“ řekl Petřek, jehož svěřenci ve čtvrtfinále narazili na slovenské Malacky. Ty byly úspěšnější, vyhrály 17:15 a prošly do bojů o medaile. „Byl to dobrý tým, ale my jsme hráli strašně špatně. Hlavně v útoku, nedávali jsme šance ani sedmičky. Tým byl oproti utkání s Koperem k nepoznání. I kdybychom předvedli tak 80 procentní výkon z utkání proti Slovincům, tak bychom postoupili. Bohužel, takový je sport,“ dodal Petřek.

Na Kopřivnici tak zbyly souboje o páté až osmé místo. Hráči z města Tatry nejprve porazili na sedmičky Tel Aviv a následně přehráli i soupeře z Rakouska. „Kluci si to užili, měli radost. Prohráli jen jednou, bohužel v tu nejhorší možnou chvíli,“ uznal Petřek.

Zlato bralo francouzské Chambery, druhý byl Koper. „Chtěli jsme jít na Chambery, bohužel to ale nevyšlo. Turnaj byl každopádně skvělý,“ pochvaloval si kopřivnický kouč. Součástí Eurofestu byl také tradiční průvod, diskotéka i další doprovodný program. „Kluci si zahráli na hřišti pár metrů od moře, byla to nádhera. Zahráli jsme si proti soupeřům z několika zemí, mělo to náboj. Pro všechny to byla odměna za minulou sezonu,“ uzavřel Petřek.

Tvorba webových stránek: Webklient