Poslední extraligové finále vyhrála Karviná, která v dramatické sérii přehrála Plzeň. Víkendový duel základní části ale ovládli Západočeši.

Karviná odjela do Plzně bez Galii, Mokroše, Soláka nebo Patzela, což bylo na výkonu hostujícího celku znát. Lídr tabulky z Plzně byl od začátku napřed a vyhrál bez problémů 36:26. „Bez čtyř tak kvalitních hráčů bylo skoro nereálné v Plzni vyhrát, protože Talent hraje doma jako stroj. Jsem rád, že se nikdo nezranil, důležitější pro nás bude 2finále Českého poháru. V něm jde o trofej, bude to mít úplně jiný náboj. Tentokrát nešlo o nic,“ prohlásil kouč Karviné Michal Brůna.

Důležitý zápas čekal na Frýdek-Místek, který mohl v případě vítězství nad Brnem oslavit postup do play-off. Místo toho ale doma prohrál 27:29. „Věděli jsme moc dobře, o co hrajeme. A hodně nás to svazovalo. Zápas jsme nezvládli v hlavách. Chvílemi jsme chtěli až příliš. Z toho pak pramenily chyby, které běžně neděláme,“ řekl kouč Daniel Valo.

Neuspěla ani Kopřivnice. Ta sice na půdě Dukly nastřílela 37 branek, Pražané přesto byli úspěšnější a vyhráli 40:37. „V rozhodujících chvílích jsme udělali více chyb. Proto jsme prohráli,“ uvedl trenér týmu z města Tatry Aleš Chrastina.

Foto: KH ISMM Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient