Během uplynulého víkendu pokračovaly semifinálové boje extraligových házenkářů. Týmům z našeho kraje se nevedlo.

Kopřivnice, která ve čtvrtfinále přehrála Duklu, přivítala doma Plzeň. To doma vyhrála o 14 branek a dominovala i ve městě Tatry. Západočeši brzy vedli o osm gólů a nakonec zvítězili 28:20. Kopřivnickým házenkářům se tak finále vzdaluje. „Plzeň je zkrátka plně profesionální tým, na hřišti vždy musíme nechat všechno a určitě bez chyb, abychom dokázali držet s Plzní krok. Určitě neskládáme zbraně, máme ještě jeden zápas. Připravíme se na něj a zkusíme to otočit, uvidíme, jak to dopadne,“ řekl kopřivnický trenér Tomáš Sklenák.

V sobotu hrála i Karviná, která doma v úvodním duelu udolala Lovosice. Ty ale doma zvládly lépe koncovku, zvítězily 28:26 a srovnaly na 1:1.

Hrál i Frýdek-Místek, který v sérii o páté až osmé místo vyrazil k odvetě na půdu pražské Dukly. Hosté vyhráli 32:31, jelikož ale doma prohráli o dvě branky, tak je čeká boj o konečný sedmý flek. V Praze přitom Frýdek-Místek vedl už o osm gólů. „Selhávali jsme v koncovce, což je to, co nás v posledních utkáních trápí, bylo tam velké množství neproměněných šancí, čímž jsme vrátili Duklu zpátky do zápasu. Navíc se nám nedařilo zachytávat jejich první, druhou vlnu. Prakticky okamžitě nás přestříleli a o ten náskok jsme přišli. To by se nemělo stávat,“ prohlásil trenér Pepina Daniel Valo.

Foto: KH ISMM Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient