Uplynulý víkend nabídl hodně zajímavý házenkářský program. V akci opět byly také kluby z našeho kraje.

Házenkáři Frýdku-Místku naposledy doma nestačili na Duklu. I tentokrát je čekal těžký zápas, ke kterému odjeli na palubovku mistrovské Plzně. Hosté se však svého soka nezalekli. Ještě v 34. minutě Frýdek-Místek vedl o sedm branek, pak ale Talent začal náskok umazávat. Poslední slovo měl tři a půl minuty domácí Douda, který vyrovnal na 32:32. Další branka už v utkání nepadla.

„V konečném účtování bude bod z půdy obhájce titulu nesmírně cenný. V Plzni se totiž běžně neboduje. Před kluky musím smeknout, protože dokázali zarvat i ke konci, kdy už neměli z čeho brát. Bylo jasné, že nám postupně dojdou síly, protože jsme nemohli střídat tolik jako domácí. Někteří tak odehráli skoro celých šedesát minut. A dokázali vybojovat remízu, i když se Plzeň ke konci na chvíli dostala do vedení,“ pochválil své svěřence hostující kouč Daniel Valo.

Zajímavé utkání sehrála také Kopřivnice, která vyjela do Prahy na palubovku Dukly. Domácí v jednu dobu vedli o šest branek, tým z města Tatry ovšem stále držel krok. Dukla už ale výhru nepustila a zvítězila 35:32.

Karviná tentokrát nehrála. V akci ale byly házenkářky Poruby, které doma přivítaly Kynžvart. Hostující hráčky byly od úvodu lepší, v poločase vedly o osm branek a nakonec zvítězily vysoko 36:25.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient