V Moravskoslezském kraji se pravidelně setkávají vybraní hráči a hráčky z kategorie starších žáků a žaček, kteří tvoří elitní krajské týmy. Trenéři se poohlížejí už i po jejich nástupcích.

Vrcholem minulé sezony krajských týmů byla Olympiáda dětí a mládeže, která proběhla v Olomouckém kraji. Letošní ročník zase nabídne turnaj výběrů krajů, který se uskuteční pro výběrová družstva dívek ve Zlínském kraji. Chlapci pak pojedou poměřit síly a své hráčské dovednosti do Libereckého kraje.

V letošní sezoně MSKSH, ve spolupráci s trenéry Házenkářského centra, začal organizovat minikepny i pro kategorii mladšího žactva. Hlavní myšlenkou těchto společných setkávání je především rozšíření spolupráce mezi kluby v daném regionu a předávání zkušeností trenérů výběrového družstva chlapců Jaroslava Petřeka a Petra Mazura, stejně jako trenérů Házenkářského centra Václava France a Jana Sobola. Hráčky kategorie mladších žaček se pak společně setkávají pod záštitou trenérky Petra Vavříkové.

První společné tréninky chlapců proběhly již v Kopřivnici, Frýdku-Místku a Karviné. V plánu je uskutečnit tyto setkání jednou měsíčně, zároveň by měli být rozšířené o Speky pro jednotlivé posty, tedy brankáře, křídla, spojky a pivoty.

Účastníci těchto minikempů mají možnost předvést své hráčské dovednosti a dostat se už teď do hledáčků trenérů elitního výběrového týmu MSKSH starších žáků a žaček. „Dopředu si mapujeme kluky, abychom už je měli pod dohledem, a aby příští rok byli o krok dál,“ řekl jeden z krajských trenérů Petr Mazur.

Úvodní tréninky byly zatím poznávací. „Seznámili jsme se, s něčím jsme už začali. Řekli jsme si, čeho by se kluci měli vyvarovat a co by si měli přenést do klubů. Zkoušeli jsme různé styly kliček, kluky jsme si testovali,“ uvedl Mazur. „Na jaře už by měla být hotová osa nového týmu, který bude příští rok tvořit krajský výběr starších žáků,“ dodal.

Akce probíhají za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient