Ve středu proběhl ve Velké Bystřici turnaj výběrových krajských družstev. Z celkového vítězství se radoval náš tým vedený Jaromírem Petřekem a Petrem Mazurem. 

Výběr našeho kraje nejprve porazil Olomoucký kraj (22:16), poté udolal Jihomoravský kraj (21:20) a nakonec i výběr Prahy (14:11).

„Samozřejmě, že jsme rádi, že jsme vyhráli, ale bylo vidět, že se ostatní týmy dotahují. Už to nebylo tak jednoznačné, jako když jsme se naposledy potkali v Brně,” uvedl trenér Mazur.

Největší drama nabídl souboj s Jihomoravským krajem. „Na začátku jsme jasně vedli, ale pak jsme se uspokojili,” dodal Mazur, jemuž, společně s kolegou Petřekem, turnaj ukázal jak silné, tak slabé stránky krajského výběru. „Víme, na čem musíme pracovat. Musíme zdokonalit obranu, turnaj nám ukázal, kde náš tlačí bota,” uvedl.

Je vidět, že společné krajské tréninky mají smysl a tým se neustále posouvá dopředu. „Kostra týmu se ustálila. Do týmu už sahat nebudeme, je kompletní. Jsme spokojeni s hráči, které máme, a budeme s nimi nadále pracovat,” hlásí Petr Mazur.

Trenér, který působí ve Frýdku-Místku, ale také poukázal na posun dalších výběrů. „Jsme rádi, že s nimi můžeme hrát. Na poslední chvíli se odhlásil Zlínský kraj, což byla škoda, ale i tak je super, že se takto potkáváme. Víme, kdo proti nám nastoupí a co umí, jsou tam opravdu ti nejlepší. Týmy mají sílu a dokážou potrestat každou chybu. Je to náročnější na psychiku i fyzičku,” říká Mazur.

Další krajský MITAH proběhne už v pondělí v Kopřivnici.

Akce se uskutečnila za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient